znajdź film:Wilk, lew i ja

Wilk, lew i ja


Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze studia PRL, na zlecenie Kino Świat.

Reżyseria polskiej wersji językowej: Maciej Kosmala

Dialogi: Agata Bornus

W polskiej wersji językowej głosów użyczyli: Zuzanna Galia (Alma), Cezary Kwieciński (Joe), Maciej Kosmala (Eli), Mateusz Narloch (Charles), Jakub Strach (Rapha), Tomasz Grochoczyński (Dziadek), Krzysztof Grabowski (Allan), Jan Aleksandrowicz- Krasko (Strażnik Simpson), Anna Ułas (Strażnik Richardson).

W pozostałych rolach: Małgorzata Gradkowska, Marta Dobecka, Elżbieta Jędrzejewska, Jakub Kamieński, Adam Rosa, Piotr Bąk i inni.

Gatunek: familijny, przygodowy
Premiera: 19 listopada 2021

Pobierz materiały edukacyjne

 

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiacho naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili” czy „Chaty” Grahama Greene’a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2” – Mylène Dinh-Robic.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

 

Bardzo uroczy i zrealizowany w stylu Disneya

Eric de Kermel / Terre Sauvage 

Cudowna historia w malowniczej scenerii

Marine de Guilhermier / Allocine.fr 

Przepiękny! Niesie ze sobą szlachetne wartości ochrony zwierząt, szacunku i wzajemnej miłości.

Mitra Etemad / Trendyslemag.com