znajdź film:Skarb Mikołajka

Skarb Mikołajka


Reżyseria polskiej wersji językowej: Maciej Kosmala

Dialogi: Grzegorz Drojewski

Głosów użyczyli: Mikołajek – Paweł Szymański, Mama – Maja Ostaszewska, Tata – Tomasz Kot, Ananiasz – Ignacy Karczewski, Alcest – Jakub Strach, Moucheboume – Stefan Knothe, Bledurt – Przemysław Glapiński, Bunia – Elżbieta Jędrzejewska, Dubon – Dariusz Błażejewski, Grifaton – Janusz Zadura

Premiera: 4 lutego 2022

Pobierz materiały edukacyjne

 

 

Bohater ponadczasowych dzieł René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce. Co z tego wyniknie – rozbawi i zaskoczy dosłownie wszystkich. Bo trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero co wkraczają do jego świata. To „zdecydowanie najlepszy z filmów cyklu” (Le Figaro). „Czarujący, zabawny i pełen dobrej energii” (Le Parisien). Po prostu „świetna komedia familijna” (Voici), która „zachwyci wasze dzieci” (Le Nouvel Observateur)! 

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie świat bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzymać nieuchronną przeprowadzkę.

© 2021 CURIOSA FILMS – IMAV ÉDITIONS – M6 FILMS – MARVELOUS PRODUCTIONS