znajdź film:



Sekrety mojego taty

Sekrety mojego taty


Reżyseria: Véra Belmont
Scenariusz: Véra Belmont, Valérie Zenatti na podstawie komiksu: Michel Kichka
Występują:

Michèle Bernier („Przeżyć z wilkami”, „Odwaga miłości”), Jacques Gamblin („Ze wszystkich sił”, „Nietypowa wdowa”), Arthur Dupont („Wielkie zimno”, „Książę nie z tej bajki”)

Gatunek: animowany, biograficzny, dramat
Premiera: 1 września 2023

 

Jak uczyć o zagładzie? Przegląd książek dla dzieci i spoilery z filmu „Sekrety mojego taty” - opracowane przez Anetę Korycińską (#babęodpolskiego) 
https://www.youtube.com/watch?v=mQKQyi90E2E

 

FILM W SZKOLE: https://filmwszkole.pl/sekrety-mojego-taty/

 

Sekrety mojego taty” to autobiograficzna opowieść słynnego izraelskiego pisarza i rysownika, Michela Kichki, syna mężczyzny, który jako jedyny ze swojej rodziny, ocalał z Holokaustu. To animacja o transformacyjnej mocy, jaką sztuka odgrywała w relacjach artysty z jego ojcem.

Dwóch chłopców trafia na ślad rodzinnej tajemnicy i postanawia zmierzyć się z sekretem ukrywanym przez ich ojca od lat. Mądra i wzruszająca animacja, która opowiada o rodzinie żyjącej w cieniu Holokaustu. To obraz o ocalałych i triumfie ludzkiego ducha. Film powstał na podstawie autobiograficznej powieści graficznej izraelskiego pisarza i znanego rysownika Michela Kichki. Głównym producentem „Sekretów mojego taty” jest Marc Jousset – dyrektor artystyczny nominowanego do Oscara i Złotego Globu oraz uhonorowanego Nagrodą Jury na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes „Persepolis”.

Michel i jego młodszy brat Charly dorastają w Belgii w latach 60-tych. Obaj wiedzą, że ich tata skrywa tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć. To milczenie rzuca cień na szczęśliwe życie rodzeństwa. Chłopcy wiedzą tylko, że ich ojciec przyjechał do Belgii, kiedy miał 20 lat i tu założył rodzinę. Michel i Charly czują jednak, że muszą poznać problemy, z którymi ich tata zmagał się w dzieciństwie, aby móc wyrosnąć na silnych i niezależnych ludzi. Nadszedł czas, aby uwolnić się od przeszłości.

Książka, podobnie jak film, jest opowieścią o traumie i wychodzeniu z niej. Niesie uniwersalne przesłanie i jest wielką lekcją dla dzisiejszej młodzieży

Michel Kichka

GALERIA ZDJĘĆ