znajdź film:Salma w krainie dusz

Salma w krainie dusz


Reżyseria: Carlos Gutiérrez Medrano
Występują:

Salma - Julia Wieniawa, Morlett – Tomasz Kot, Pedro – Maciej Kosmala, Jorge – Piotr Bondyra, Mała Salma – Nina Kwapisiewicz, Mały Pedro – Janek Wieczorek, Mały Jorge – Kuba Strach, Babcia – Katarzyna Skolimowska, Ojciec Pedro i Jorge – Krzysztof Grabowski

Gatunek: animowany, komedia, przygodowy
Premiera: 8 listopada 2019

Pobierz materiały edukacyjne

                                     

Patronat nad filmem objęła Ambasada Meksyku.

Pełna duchów, czarów i sympatycznych bohaterów opowieść o dziewczynce, która wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodziców. Aby ich odnaleźć, ze słonecznego Meksyku – ojczyzny tacos, sombrero i wąsatych mariachi przeniesie się w zaświaty, gdzie doświadczy niezapomnianej przygody poza kresem doczesności. „Salma w Krainie Dusz” to łącząca wiele stylów graficznych, pełna wzruszeń animacja o przyjaźni, wierze i realizacji najskrytszych marzeń. Wspaniała lekcja szacunku, dorastania i wzajemnej, rodzinnej miłości.

 

Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Jest to czas wielkiej radości dla wszystkich poza szesnastoletnią Salmą. Osierocona dziewczynka nigdy nie poznała swoich rodziców i dlatego nie może sprowadzić ich na ziemię. Wszystko zmienia się, gdy w ręce Salmy wpada tajemniczy medalion. Dzięki mocy amuletu dziewczynka dowiaduje się, jak odszukać mamę i tatę. Wkrótce ona i jej przyszywani bracia, Jorge i Pedro, rozpoczną niezwykłą wyprawę, która przeniesie całą trójkę w zaświaty. W krainie duchów czeka ich wspaniała przygoda, w czasie której Salma odkryje prawdę o rodzinie oraz własnych, głęboko ukrytych zdolnościach. Mocach, o których nie miała dotąd pojęcia.