znajdź film:
ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE


Reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot
Gatunek: animowany, komedia
Premiera: 4 marca 2016

Pobierz materiały edukacyjne

Opis filmu

REŻYSERIA: Ben Stassen, Vincent Kesteloot
OBSADA DUBBINGOWA: ROBINSON CRUSOE – Kamil Kula, WTOREK – Paweł Ciołkosz, KIKI – Marta Żmuda-Trzebiatowska, RÓZIA – Anna Apostolakis, MAY – Magdalena Boczarska, EPI – Sara Lewandowska, MAK – Paweł Ciołkosz, MAL – Jerzy Kryszak, PANGO – Przemek Wyszyński, KUDŁATY – Stefan Knothe, KARMELEK – Janusz Wituch, KAPITAN JOHN SILVER – Jakub Wieczorek, AYNSLEY – Andrzej Chudy, BOSMAN – Cezary Kwieciński, RUFUS – Tomasz Bednarek, CECYL – Maciej Jachowski.
PRODUKCJA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Studio PRL
REŻYSERIA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Dariusz Błażejewski
DIALOGI: Bartek Fukiet
NAGRANIE: Aleksander Cherczyński
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Maciej Jastrzębski
DYSTRYBUCJA: Kino Świat

Twórcy hitu „ŻÓŁWIK SAMMY” zapraszają na pełną przygód i humoru adaptację ponadczasowego dzieła Daniela Defoe. Jednak tym razem klasyczna opowieść o rozbitku przedstawiona zostanie z punktu widzenia zwierząt, zamieszkujących bezludną wyspę, na którą trafił Robinson. Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszą animację Ben Stassen. W polskiej wersji językowej wystąpili m.in.: Kamil Kula, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Boczarska i Jerzy Kryszak.

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

Materiały wideo

GALERIA ZDJĘĆ