znajdź film:RIKO PRAWIE BOCIAN

RIKO PRAWIE BOCIAN


Reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari
Gatunek: animowany
Premiera: 5 maja 2017

Pobierz materiały edukacyjne

Opis filmu

PRODUKCJA: Niemcy/Belgia/Luksemburg/Norwegia
REŻYSERIA: Toby Genkel, Reza Memari
SCENARIUSZ: Reza Memari
OBSADA W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: RIKO – Bernard Lewandowski, OLGA – Magdalena Boczarska, KIKI – Piotr Gąsowski, KLAUDIUSZ – Tomasz Karolak, JUTRZENKA – Małgorzata Kożuchowska, DON CROWLEONE – Mirosław Zbrojewicz, MAX – Olaf Marchwicki MEWA FRANCESCO – Waldemar Barwiński, WŁAŚCICIEL BARU – Mikołaj Klimek, WRÓBLICE – Joanna Derengowska/Joanna Pach-Żbikowska, GOŁĄB Z PARASOLKĄ – Dariusz Błażejewski, GOŁĄB Z BERETEM – Klaudiusz Kaufmann, GOŁĄB Z PAPIEROWYM BERETEM – Michał Konarski, GOŁĘBICA – Klementyna Umer, ROBERT – Maciej Jachowski, MEWA ROBERTO – Przemysław Buchelt, RIKO PISKLĘ – Tosia Żbikowska, SPIKER – Daniel Kondraciuk.
PRODUKCJA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Studio PRL
REŻYSERIA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Dariusz Błażejewski
DIALOGI: Zofia Jaworowska

Dołącz do stada przesympatycznych ptaszków i podróżuj wraz z nimi – na skrzydłach, autobusem, pociągiem i łodzią – ku wielkiej przygodzie. Oto zdumiewająca historia wróbla adoptowanego przez bociany, który wbrew rozmiarom, zakazom i naturze postanowił dolecieć do samego serca Afryki. Humor, rozrywka, ptasie trele i świeżo upierzona ferajna w kinach od 5 maja!

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

W polskiej wersji językowej wystąpili: Małgorzata Kożuchowska („Mały Książę”, „Sekrety morza”), Tomasz Karolak („Ratatuj”, „Piorun”, „Prawdziwa historia Kota w Butach”), Magdalena Boczarska („Robinson Crusoe”) oraz Piotr Gąsowski („Toy Story 2”, „Iniemamocni”, „Auta”).

FESTIWALE

2017 – 67. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY W BERLINIE – SEKCJA GENERATION – światowa premiera – nominacja do Kryształowego Niedźwiedzia
2017 – FESTIWAL FILMOWY W LUSKEMBURGU – najlepszy film
2017 – FESTIWAL FILMU ANIMOWANEGO W BRUKSELI
2017 – FUTURE FILM FESTIWAL W BOLONII
2017 – TIFF KIDS MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY W TORONTO – oficjalna selekcja
2017 – MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH W STUTTGARCIE
2017 – TEDDY AWARD – BERLIN

PARTNER AKCJI EDUKACYJNEJ

Materiały wideo