znajdź film:Pan Zabawka

Pan Zabawka


Reżyseria polskiej wersji językowej: Maciej Kosmala

Dialogi w polskiej wersji językowej: Piotr Cieński

Obsada polskiej wersji językowej: Samy – Albert Osik, Alexander – Krzysztof Tymiński, Alice – Elżbieta Nagel, PhiliPpe – Adam Bauman, Pouzier – Aleksander Mikołajczak, Jean Luis – Maciej Kosmala, Henri – Przemysław Stippa, Lea – Dominika Łakomska, Milo – Maciej Maciejewski

W pozostałych rolach: Michał Konarski, Artur Dziurman, Anna Sroka-Hryń, Dariusz Błażejewski, Justyna Orzechowska, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Bartłomiej Nowosielski i inni.

Gatunek: komedia
Premiera: 30 grudnia 2022

Pobierz materiały edukacyjne

 

Komedia o przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy tego świata – nawet jeżeli ma się do czynienia z najbardziej rozkapryszonym synem miliardera! Gwiazdy hitów: „Amelia”, „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra” i „Asteriks na Olimpiadzie” (Jamel Debbouze) oraz produkcji: „Poznajmy się jeszcze raz” (Daniel Auteuil), „Spódnice w górę!” (Alice Belaïdi), a także „Skarb Mikołajka” (Simon Faliu) w zwariowanym filmie twórcy „Lucky Luke’a” – Jamesa Hutha. Jest to remake kultowej francuskiej komedii „Zabawka” w reżyserii Francisa Vebera (twórcy ikonicznych komedii takich jak „Plotka” czy „Kolacja dla palantów”) z 1976 roku. Czy przyjaźń można kupić? Nie, ale jak ma się przyjaźń to nie trzeba już niczego więcej kupować!

Alexander jest synem miliardera, który ma prawie wszystko, co może wymarzyć sobie dziecko. Jego pokój to multimedialne cudo techniki, które za jednym kliknięciem zamienia się w wypełnioną gwiazdami i planetami przestrzeń kosmiczną, a prywatna sala kinowa czy salon gier są tylko kilka kroków dalej. Jednak relacja chłopca ze swoim ojcem jest daleka od ideału, zwłaszcza, że od wielu lat mężczyzna samotnie wychowuje dziecko. Pewnego dnia w firmie miliardera zostaje zatrudniony Samy – sympatyczny pracownik o niezwykle beztroskim i wesołym usposobieniu, który wspólnie ze swoją żoną spodziewa się wkrótce swojego pierwszego dziecka. Alexander namawia ojca, aby ten z okazji urodzin podarował mu nietypowy prezent. Prezentem tym jest Samy, który dostaje nowe zadanie służbowe – ma spędzać czas z rozkapryszonym synem miliardera. Początki będą trudne, ale już wkrótce Alexander przekona się, że pieniądze i przedmioty w życiu to nie wszystko. Najważniejsza jest szczerość, przyjaźń i beztroska radość – a tego wszystkiego Samy ma pod dostatkiem!

Czy przyjaźń można kupić? Nie, ale jak ma się przyjaźń to nie trzeba już niczego więcej kupować!