znajdź film:Miało Cię nie być

Miało Cię nie być


Reżyseria: Kuba Michalczuk
Scenariusz: Kasia Sarnowska
Występują:

Borys Szyc („Zimna wojna”, „Wojna polsko-ruska”, „Kryptonim Polska”, serial „Król”), Sonia Szyc (debiut filmowy), Magdalena Cielecka („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, serial „Chyłka”), Iza Kuna („Masz ci los!”, „Teściowie”, serial „Planeta Singli. Osiem historii”), Jan Peszek („Listy do M. 5”, „Juliusz”), Anita Jańcia („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", „Chemia”), Anna Moskal („Planeta Singli”, „Czarna owca”), Anna Mrozowska („Na chwilę, na zawsze”, „Behawiorysta”), Tomek Czechowski, Maciej Bisiorek

Gatunek: dramat, komedia
Premiera: 27 października 2023

Pobierz materiały edukacyjne

 

AGA ROGALA - TERAPEUTKA RODZIN I PEDAGOŻKA POLECA FILM NAUCZYCIELOM: 

 

Najnowszy film reżysera komediowego hitu „Teściowie”. Wypełniona humorem i emocjami opowieść o zderzeniu dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat i temat rodzicielstwa. W rolach głównych Borys Szyc i debiutująca na dużym ekranie córka aktora - Sonia Szyc, wyróżniona za swój brawurowy występ nagrodą Mastercard RISING STAR, otrzymaną w ramach festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA. W obsadzie filmu znaleźli się również: Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek oraz Anita Jańcia, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Tomek Czechowski i Maciej Bisiorek. Oparty na scenariuszu Kasi Sarnowskiej („Wszystkie Nasze Strachy”, „(Nie)znajomi”, „Narzeczony na niby”, „Chemia”) obraz to podnosząca na duchu opowieść o zrozumieniu, dorastaniu, odkrywaniu siebie i trudnej do przecenienia sile rodzinnych rozmów. Koproducentami filmu są Grupa Kino Polska oraz CANAL+. 

Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) nieoczekiwanie wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna jest w ciąży, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o problemach dorastającej nastolatki? Niewiele. Dlatego też wpada na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą „eks”, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka, jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek. Finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego.

Zmysłowe zdjęcia Macieja Rytra oraz przepełnione autentycznością kreacje aktorskie Soni Szyc i Borysa Szyca sprawiają, że film Kuby Michalczuka jest niezwykle sugestywnym, wypełnionym humorem obrazem opowiadającym o tym, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić, a to co drażni nas w bliskich często jest ważną opowieścią o nas samych.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

GALERIA ZDJĘĆ