znajdź film:MAŁY KSIĄŻĘ

MAŁY KSIĄŻĘ


Reżyseria: Mark Osborne
Gatunek: animowany
Premiera: 7 sierpnia 2015

Pobierz materiały edukacyjne

Opis filmu

Nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”) przedstawia wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti. W polskiej wersji językowej występują: Bernard Lewandowski (Mały Książę), Aleksandra Kowalicka (Mała Dziewczynka), Włodzimierz Press (Pilot), Małgorzata Kożuchowska (Mama), Anna Cieślak (Róża), Antoni Pawlicki (Lis), Robert Więckiewicz (Wąż), Piotr Adamczyk (Pyszałek), Andrzej Seweryn (Król), Adam Ferency (Biznesmen), Maciej Musiał (Konserwator) oraz Łukasz Nowicki (Policjant).

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji ‘Małego Księcia’ była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz” – Mark Osborne, reżyser.

„Światowa klasa! Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca”
– Indiewire

„Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa, która wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością” – Onet

„’Mały Książę’ idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego” – Film.org.pl

„Arcydzieło o niezwykłej wizualności” – WP.pl

„To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką” – Guardian

„Jest po prostu znakomita!” – The Hollywood Reporter

PATRON AKCJI EDUKACYJNEJ

logo_znak_new

okladki

 

Materiały wideo
GALERIA ZDJĘĆ