znajdź film:
Fru!

Fru!


Reżyseria: Christian De Vita
Gatunek: animowany
Premiera: 6 marca 2015

Pobierz materiały edukacyjne

Opis filmu

KRÓTKO O FILMIE
Twórcy polskich wersji familijnych przebojów „Kumba” i „Zambezia” przedstawiają „Fru!” – odlotową opowieść o sympatycznym bohaterze z przypadku. Autorem ścieżki dźwiękowej do podniebnych przygód uroczego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. W oryginalnej wersji językowej bajki swoich głosów użyczają m.in. Dakota Fanning, Danny Glover, Christine Baranski i Seth Green.
W doborowej polskiej obsadzie – Jarosław Boberek („Madagaskar”), Anna Cieślak („Kraina lodu”), Katarzyna Kwiatkowska („Asteriks iObeliks: WSłużbie Jej Królewskiej Mości”) oraz debiutujący w dubbingu Paweł Domagała („Wkręceni 2”) i Maja Bohosiewicz („W ciemności”).

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

Wierzymy, że ‘Fru!’ pobudzi wyobraźnię dzieci, młodzieży i dorosłych. To przepięknie napisana opowieść o sile samopoznania, która zabiera widzów w niezapomnianą podróż. Nasz film jest jednocześnie przezabawną komedią i chwytającą za serce baśnią o dążeniu do realizacji własnych marzeń – producent Corinne Kouper dla Screen Daily

Materiały dydaktyczne, informacje o pokazach dla szkół: Irena Kruglicz-Kamińska, e-mail: irena@kinoswiat.pl
Zobacz folder edukacyjny

Materiały wideo