znajdź film:Chłopiec i wilk

Chłopiec i wilk


Reżyseria: Adrià García
Występują:

(w polskiej wersji językowej) Sara – Elżbieta Jędrzejewska, Hugo – Karol Kwiatkowski, Wilk – Michał Konarski, Kolia – Ignaś Karczewski, Sasza – Nina Kwapisiewicz, Libby – Maja Stachniuk, Lilly – Antonina Żbikowska, Arno – Przemysław Stippa, Leon – Przemysław Glapiński, Saul – Maciej Kosmala, Orlando – Maciej Maciejewski, Młoda Sara – Karolina Kalina Bulcewicz

Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Premiera: 31 stycznia 2020

Pobierz materiały edukacyjne

 

Pełna ciepła i humoru opowieść familijna od twórców nominowanego do Oscara „Ernesta i Celestyny”, nagrodzonej Goyą „Nocturny” oraz prawdziwej perły europejskiej animacji, czyli wspaniałego „Trio z Belleville”. „Chłopiec i wilk” to olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją 2D i 3D. Dzieło niczym nieskrępowanej wyobraźni, które poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku. 

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary. Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80. urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

GALERIA ZDJĘĆ