znajdź film:Bayala i ostatni smok

Bayala i ostatni smok


Występują: BILARA – Elżbieta Jędrzejewska, EYALA – Karolina Kalina-Bulcewicz, OPHIRA – Anna Gajewska, ZURA – Magdalena Herman Urbańska, NURAJ – Paulina Łaba-Torres, FALAROY – Kamil Pruban, ZERA – Weronika Łukaszewska, TĘCZOWY KRÓL – Jarosław Boberek, LEŚNY KRÓL – Janusz Winuch, LODOWA KRÓLOWA – Beata Kowalska, DŻARO – Maciej Kosmala, MARWENA – Aleksandra Kowalicka.

W pozostałych rolach: Ignacy Martusewicz, Krzysztof Wach, Justyna Orzechowska, Karolina Gibowska i inni. 

Piosenki pod przewodnictwem muzycznym Antona Borowego i Andrzeja Żarneckiego wykonali: Weronika Łukaszewska oraz Artur Bomert 

Gatunek: animowany, fantasy, komedia
Czas trwania: 1 godz. 25 min.
Premiera: 14 lutego 2020

Pobierz materiały edukacyjne

 

Twórcy kinowych hitów „Ups! Arka odpłynęła” i „Luis i obcy” zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii. Pełna elfów i smoków animacja „Bayala i ostatni smok” przenosi widzów prosto do świata kultowych zabawek Schleich, w którym nie sposób się nudzić. To tutaj odkryjecie moc wróżek i siłę marzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia zdolne pokonać każdą przeszkodę. A wszystko to w towarzystwie sympatycznych bohaterów i rytmie przebojowych piosenek! „Bayala i ostatni smok” – najbardziej magiczna historia 2020 roku – rzuci swój czar w Walentynki. 

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą, jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Zura, Zera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayali.