znajdź film:Wyprawa Magellana

Wyprawa Magellana


Reżyseria: Ángel Alonso
Scenariusz: Garbiñe Losada, Jose Antonio Vitoria
Występują:

MAGELLAN – Jacek Król, ELCANO – Karol Jankiewicz, DACOSTA – Tomasz Borkowski, PIGAFETTA – Paweł Szczesny, CARTAGENA – Zbigniew Suszyński, SERRANO – Wojciech Machnicki, YAGO – Sławomir Pacek, ENRIQUE – Sebastian Machalski, PACO – Maciej Maciejewski, INES – Sylwia Gola,  w pozostałych rolach: Eryk Błażejewski, Dariusz Błażejewski, Grzegorz Pawlak, Janusz Wituch, Karolina Bacia, Przemysław Glapiński, Krzysztof Szczerbiński, Jan Kulczycki, Krzystof Wach i inni

Gatunek: animowany, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Premiera: 13 września 2019

Pobierz materiały edukacyjne

 

Stań za starami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze.

GALERIA ZDJĘĆ