znajdź film:Manu

Manu


Reżyseria: Christian Haas, Andrea Block
Scenariusz: Axel Melzener, Andrea Block, Phil Parker, Christian Haas
Występują:

MANU – Adam Zdrójkowski, PERCY – Czesław Mozil, KALIFA – Natalia Jankiewicz, BIANKA – Klementyna Umer, IW – Jacek Król, LUC – Bernard Lewandowski, YUSUF – Bartosz Wesołowski, PONCHO – Grzegorz Kwiecień, BRAT YUSUFA – Kamil Kula

Promocję filmu wspiera hit ROKSANY WĘGIEL „Anyone I Want To Be” (blisko 20 milionów wyświetleń na samym Youtube), do którego przygotowano specjalną wersję teledysku z fragmentami animacji „Manu. Bądź sobą!”

Gatunek: animowany, familijny
Premiera: 5 kwietnia 2019

Pobierz materiały edukacyjne

 

Rozrywka najwyższych lotów! Animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Piękna i zabawna opowieść o tym, że warto jest być prawdziwym sobą, różnice nie mają znaczenia a wiara we własne siły może czynić cuda. W polskiej wersji językowej usłyszymy znakomite głosy CZESŁAWA MOZILA, znanego m.in. z roli bałwanka Olafa z „Krainy Lodu”, oraz ADAMA ZDRÓJKOWSKIEGO – gwiazdę serialu „Rodzinka.pl”, która ma na swoim koncie udział w dubbingu przebojowego „Sing”. 

Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gwiazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.